Terepgyakorlatot tartanak a városban a dokumentumfilmes diákok. Három történetet, három filmben örökítenek meg az egy hetes munka során az SZFE-sek. A mesterképzés hallgatói az ötletet a városban keresik, a témát a váci emberek, történetek szolgáltatják számukra.
A városnak minden jó, ami új szemmel mutatja be a várost és kiviszi a nagyközönség elé. A városmarketing arról szól, hogy nemcsak plakátkat viszünk ki, hanem több elemből építjük a várost – mondta el Híradónknak Kerecsényi Ágnes, a Vác és környéke TDM Nonprofit Kft ügyvezető igazgatója.
“Ami különösen tetszik nekem ebben, hogy fiatalok. Hogy a fiatalok hogyan látják, és mi is kapunk ajándékba egy filmet, ami a váci hangulatot mutatja be az ő szemükkel” – mondta Kerecsényi Ágnes. A fiataloknak egy hét leforgása alatt kell kis csoportokban a filmeket elkészíteni. A rendező szakos hallgatók egyszere operatőrök, hangmérnökök és vágók is a saját filmjeikben.
“Ennek a lényege egyrészt a csoporton belüli dinamikának az ápolása, a gyors feladatoknál a gyors döntések, rendezői szituációkban való megoldások megtalálása, illetve a folyamatos emberek, valós helyzetek, valós gyakorlat között a filmkészítés alapjait gyakorolják a hallgatók” – mondta Kékesi Attila, az SZFE osztályvezető tanára.
Emelett nagy hangsúly kerül a gyorsaságra is: az oktatók kizárólag a film hosszát határozzák meg, minden másban szabad kezet kapnak a dokumentumfilm rendező művész mesterképzés diákjai. Ezek a filmek nagyjából 9-10 percesek.
A filmkészítés hetének első két napján ötleteket gyűjtenek a hallgatók. Műhelymunkában beszélik meg a lehetséges történeteket. Jelenleg három témában dolgoznak, köztük szerepel egy Ukrajnából menekült zongorista lány élete, egy főtéri virágárus sztorija is, az egyik csapatot a például Dunapart inspirálta.